dezinsekcija

VABZDŽIŲ NAIKINIMAS GYVENTOJAMS VERSLO ĮMONĖMS VISOJE LIETUVOJE

DERAPRO – licenzijuota kenkėjų kontrolės ekspertų komanda teikianti paslaugas visoje Lietuvoje nuo 1998m. 

METŲ PATIRTIS
%
KOKYBĖ
+
KLIENTŲ LIETUVOJE
/7
APTARNAVIMAS

Dezinsekcija – tai integruotų priemonių kompleksas apimantis ropojančių ir skraidančių vabzdžių stebėjimą, atbaidymą, naikinimą, naudojant specialius metodus ir priemones. Labiausiai Lietuvoje paplitę vabzdžiai – kenkėjai : tarakonai, musės, širšės ir vapsvos, skruzdės, blusos, blakės, uodai, kandys, mašalai, erkės ir vorai. Jie užteria maisto produktus, platina ligas, sukelia alergines reakcijas. Labai svarbu aptikus pirmuosius kenkėjų požymius, greitai reaguoti ir užkirsti kelią jų plitimui.

Tarakonai

Tarakonai – naktiniai vabzdžiai. Jeigu juos pastebite dienos metu, tai ženklas, kad jų populiacija jau yra smarkiai išaugusi. Šie kenkėjai patenka į pastatus ieškodami šiltos, drėgnos aplinkos arti maisto ir vandens šaltinių. Rūsiai, vonios kambariai, virtuvė, ar maisto gamybos vietos yra ideali vieta tarakonams. Patekę į patalpas jie ima maitintis įvairiausias produktais ir jų likučiais. Pritrūkus maisto jie gali misti popieriumi, oda ar pelėsiais, išmatomis ir pan. Misdami atliekomis, vėliau keliaudami ant indų, paviršių ir maisto gali pernešti žmogaus sveikatai pavojingas ligas. O šių vabzdžių išmatos, išnaros ar kiaušinėliai sukelti alergiją, astmą ar net egzemą. Tarakonai yra visaėdžiai ir greitai prisitaiko prie įvairiausių sąlygų bei sparčiai dauginasi. Gyvena apie metus laiko, per tą laikotarpį patelė padeda nuo 150 iki 200 kiaušinėlių.Tarakonai puikūs bėgikai, nes 1kilometro atstumą gali įveikti per valandą. O be galvos išgyventi gali ir visą savaitę. Jeigu tik pastebėjote savo aplinkoje tarakoną – nedelskite. 

Musės

Vasaros metu į parduotuves, maisto gamybos įmones, konditerijos cechus, gyvenamuosius būstus ir kitas patalpas per atviras duris ar langus įskrenda musės. Musės ropodamos ant šiukšlių, ekskrementų, o vėliau ant jūsų maisto užteršia jį užkrečiamųjų ligų sukėlėjais. Kaskart nutūpusios palieka tūkstančius bakterijų, perneša nešvarumus. Tupinėdamos prideda kiaušinėlių ant maisto produktų, iš kurių per keletą valandų išsirita gyvos lervos. Vienu metu padedama apie 75-150 kiaušinėlių. Musių daugėjant aplinkoje, jos sukelia didelį užsiteršimo pavojų bei diskomfortą. Musės naikinamos lipnomis juostomis, musgaudžiais, insekticidinėmis lempomis, įvairiais preparatais. Be abejo labai svarbi ir prevencija, kad musės nepatektų į patalpas: rekomenduojame ant atidaromų langų įtvirtinti apsauginius tinklelius, duris dengti užuolaidomis. Svarbu laikytis sanitarijos reikalavimų ne tik patalpų viduje bet ir teritorijoje. Maisto atliekų pašalinimas iš patalpų, šiukšlių laikymo vietų švara, sandariai uždaromų konteinerių ir šiukšliadėžių naudojimas padeda išvengti musių. Maistą ir žaliavas laikyti sandariai.

Gyventojai, gamybos ir prekybos įmonės vis dažniaus susiduria su problema – intensyvėjančiu vapsvų plitimu. Vapsvos bendruomeniniai vabzdžiai. Kolonija susideda iš 5000 individų. Širšės ir vapsvos turi nuodingą geluonį, ir priešingai nei bitės, jos gali gelti daug kartų. O tai sukelia pavojų alergiškiems žmonėms ir vaikams. Širšes ir vapsvas vilioja gardūs ir saldūs kvapai, vaisiai, uogos, palikti skanėstai ar gėrimai. Dažnai sutinkamos soduose, prie cukrainių, desertinių, kavinių ar restoranų terasose, sodybose, gyvenamųjų namų teritorijoje. Suaktyvėja vasaros pabaigoje, rudens pradžioje. Labai svarbu nepalikti saldžių gėrimų, uogų ar maisto likučių. Viskas turi būti sandariai supakuota, uždaryta, tara ir indai kaip įmanoma greitai turi būti pašalinti. Vapsvos ir širšės erzinantis ir pavojingas vabzdys. Dažnai šie vabzdžiai drumsčia klientų, darbuotojų, gyventojų ar svečių ramybę. Vos tik pastebėję pavienius vabzdžius kreipkitės į mūsų ekspertus, kurie turi įgūdžių ir metodų, kaip teisingai ir nesukeliant žalos atbaidyti nepageidaujamus vabzdžius. Taip pat nerekomenduojame lizdus naikinti patiems, nes suerzintos širšės žmogui gelia kolektyviai. 

Skruzdėlės tai bendruomeniniai vabzdžiai, kurie gyvena kolonijomis. Gyventojus ir įmones skruzdėlės vargina šiltuoju periodu. Labiausiai paplitusios juodosios, tamsiai rudos ir faraoninės skruzdėlės. Juodosios skruzdėlės gyvena soduose, jos visaėdės, kenkia augalams, minta nektaru ir amarų išskyromis. Rudosios skruzdėlės savo lizdus įsirengia pastatų aukštų perdangose, žemėje, palei šaligatvius, balkonų, pamatų, suskilusių plytelių ar sienų plyšiuose. Į patalpas vilioja prieinami maisto šaltiniai. Faraoninės skruzdėlės yra labai mažos apie 2mm ilgio. Palanki vieta gyventi ten kur šilta ir drėgna, todėl puikiai dauginasi šildomose patalpose. Šios skruzdėlės keliauja iš vienų patalpų į kitas per sienų plyšius, angas, vamzdzius, ar rozetes, slepiasi už grindjuosčių, po linoleumu, įsikuria prie šildytuvų, krosnių. Motinėlės per savo gyvenimą padeda apie 300-350 kiaušinėlių.
Skruzdėlės minta maistu ir jo likučiais, nektaru ir vaisiais, sėklomis, saldumynais, kepiniais, daržovėmis, mėsa, ar pieno produktais. Ieškodamos maisto savo kojelėmis užteršia produktus, indus, paviršius ir perneša infekcines ligas.

skrzudeles namuose

Fotografas - Eugenijus Kavaliauskas

Blusos yra kraujasiurbės. Išgyvenimui ir dauginimuisi joms reikalingas kraujas. Po kiekvieno pasimaitinimo patelės padeda 4-8 kiaušinėlius. Dėl šios priežasties nenaikinamos greitai išplinta. Nors blusos mažos, bet jų įkandimai gali būti pavojingi užkrečiamųjų ligų atžvilgiu. Daugybiniai blusų įkandimai alina žmogaus nervinę sistemą, atsiranda niežėjimas ir stiprios alerginės reakcijos. Pagrindinė blusų įsikūrimo vieta – gyvenamųjų namų ar kitų patalpų rūsiai, pirmųjų aukštų butai, bei laiptinės, jas čia vilioja šildomos patalpos. Blusos pirmiausiai puola naminius gyvūnus, su gyvūnais patenka ir į namus, maitinasi ir vesiasi. Blusas parneša katės, šunys, pelės, žiurkės, paukščiai. Nors  blusos neturi sparnų, bet yra šoklios. Nušokusios nuo gyvūno, įsitaiso būdose,  pelių ar žiurkių urvuose, paukščių lizduose. Namų aplinkoje ant kilimų, grindų plyšiuose, dulkėse, guoliuose, balduose. Todėl labai svarbu prižiūrėti, ne tik aplinką kurioje gyvenate, bet ir gyvūnus ir jų kailį. Maudyti, bei rūpintis guolių švara. Jeigu pastebėjote įkandimo žymes ant jūsų ar gyvūno kūno – nedelskite ir nerizikuokite savo, šeimos ar augintinių sveikata. Susisiekite su mūsų ekspertais, kurie turi įgūdžių, kaip teisingai išnaikinti nepageidaujamus vabzdžius. 

Tai – suplotos, ovalo formos, rudos spalvos parazitai, kurių ilgis įprastai siekia 3-5 mm. Nors patalynės blakės neturi sparnų, tačiau jos yra puikiai prisitaikiusios judėti įvairiais paviršiais.  Šie parazitai greiti ir gebantys pasislėpti. Slepiasi po tapetais, įvairiose sienų, lubų, baldų plyšiuose, čiužinių klostėse, tarp knygų, lovos rėmų tarpuose, kilimuose ir antklodėse, grindjuostėse, grindų tarpuose, stalčiuose, spintose ir komodose. Dažniausiai patalynės blakės yra aptinkamos miegamajame arba svetainėje: šiuose kambariuose įsikūrę kenkėjai greičiausiai gali aptikti miegančius žmones, nes jiems išgyvenimui ir dauginimuisi reikalingas kraujas. Minta žmonių ir gyvūnų krauju, nakties metu. Blakių atsiradimas, dar nereiškia, kad nesirūpinate švara. Blakės yra tikros keliautojos, jas galite parsivešti iš kelionės su lagaminu, daiktais, rūbais, batais, ar naudotais baldais. Patalynės blakių atsiradimas yra labai rimta problema, nes šie parazitai dauginasi labai greitai, juos sunku išnaikinti, platina įvairius susirgimus, o šių parazitų įkandimas kelia diskomfortą ar net alergiją. Labai svarbu laiku pastebėti šių parazitų atsiradimą ir nedelsiant susisiekti su mūsų specialistais.

Vienas iš labiausiai erzinančių vabzdžių šiltuoju periodu. Nors atrodo jie gležni, bet labai atkaklūs. Nuolatinis zvimbimas ir skausmingi įkandimai išvargina ir kelia diskomfortą. Ypač kenčia alergiški žmonės. Apsunkina buvimą lauko erdvėse, ir yra didelis iššūkis tiek verslo sektoriui tiek gyventojams. Palankios vietos uodų lervoms veistis ten kur yra stovintis vanduo: statinėse, lietaus vandens saugyklose, kūdrose, nuotekose, balose. Uodai kiaušinėlius deda stovinčiame ir lėtai judančiame vandenyje arba drėgnoje žemėje. Prevenciškai apsisaugoti galite naudojant langų tinklelius, sutvarkant vietas kuriose kaupiasi vanduo, išvalyti vandens nutekėjimo latakus, baseinus laikyti uždengtus.
Efektyviam uodų naikinimui taikome kompleksines ir prevencines priemones. Uodų lervų naikinimui pasitelkiame biologinius preparatais, kurie yra pilami į uodų veisimosi vietas, arba cheminę dezinsekciją, kurios metu puškiami insekticidai stabdantys uodų gyvenimo ciklą. Dezinsekciją atliekame kaimo turizmo, sodybų, restoranų, lauko kavinių, lauko renginių ar kitų tipų erdvėse.

Erkės – voragyvių grupei priklausantys parazitai. Erkės maitinasi tik krauju, joms išgyventi reikalingas žmogus ar gyvūnas, kurio kraują galėtų siurbti. Erkės įprastai būna aktyvios nuo Kovo iki Lapkričio. Erkės veisiasi ne tik miškuose ar laukuose, bet ir miestų parkuose ar soduose, sodybose, gyvenamųjų namų teritorijose, kur veši žolė. Erkėms tinkamiausia drėgna, saulės nekaitinama buveinė. Daugiausia erkių aptinkama tose teritorijose, kur gausu laukinių gyvūnų – nuolatinių jų maitintojų. Daugelis erkių rūšių yra pavojingos žmonėms ir gyvūnams, nes platina infekcines ligas: Encefalitą, Laimo ligą, Babeziozę, Marselio karštligę, Tuliaremiją.
Erkių naikinimą atliekame kaimo turizmo, sodybų, restoranų, lauko kavinių, lauko renginių ar kitų tipų erdvėse. Po naikinimo darbų išnaikinama apie 95-98% erkių.
Tam, kad galėtumėte džiaugtis gamta, ramybe be erkių ir netrukdomai leisti laiką lauko erdvėse – susisiekite su mūsų ekspertais, kurie padės užtikrinti apsaugą nuo nepageidaujamų kenkėjų.

Kandys

Drugių būrio vabzdžiai. Lietuvoje gyvena apie 45 rūšys kandžių. Dauguma jų yra kenkėjai. Suaugusios kandys nesimaitina. Kandžių lervos ėda drabužius, kilimus, minkštus baldus, čiužinius, popierių, siūlus, audinius, vilną, odą, vyno kamščius. Taip pat riešutus, šokoladą, sėklas, pupeles, sausainius, kruopas, grūdus, džiovintus vaisius, sausą šunų maistą. Kandys sukelia daug nepatogumų gyventojams ir verslo sektoriui, jų padaroma žala maisto produktams ir audiniams yra nepataisoma. Šie vabzdžiai tampa iššūkiu ir muziejinėms ir privačioms gyvūnų iškamšų, vabzdžių kolekcijoms. 

Vaisinės muselės

Maistinės muselės (drozofilos) yra ypatingai greitai besidauginančios. Patelės per gyvenimą padeda apie 500 kiaušinėlių ant maisto, pažeistų rūgstančių vaisių ar daržovių. Šie vabzdžiai išsiritę iš kiaušinėlio subręsta per keletą dienų. Museles vilioja sultingi ir saldūs vaisiai, daržovės, saldūs gėrimai ir gardumynai, bei pūvančios augalų liekanos. Jos veisiasi ten kur yra daugiausiai drėgmės. Dažnai pasirodo alaus daryklose, saldumynų fabrikuose, vaisių parduotuvėse, saugyklose bei kavinėse, namuose. Rekomenduojame statyti šiukšliadėžės su sandariai uždaromais dangčiais. Greitai gendančius vaisius ir daržoves laikyti sandariai, kuo skubiau pašalinti pažeistus produktus.

Žvyninukai

Dar vadinamas sidabrine avižėle, yra pailgos formos, sidabro spalvos besparniai vabzdžiai su trimis ataugomis pilvelio gale. Ant galvos turi 2 antenas. Kūnas padengtas blizgančiais žvyneliais. Suaugęs vabzdys gali gyventi 2-3 metus. Šie vabzdžiai aktyviausi tamsiu paros metu. Maistui jie nėra labai išrankūs – gali maitintis tiek grūdiniais produktais, cukrumi, pelėsiu, krakmolu, puvenomis. Jie nėra kenksmingi ir nepastebėta, kad perneštų infekcines ligas. Žvyninukai atsiranda ten kur daugiausia drėgmės, todėl svarbu sumažinti patalpos drėgnumą, rasti drėgnas patalpos vietas ir jas sausinti, taikyti sanitarijos procedūras, vėdinti patalpas.

VABZDŽIŲ KONTROLĖ

Kenkėjų kontrolės pasiūlymas

Susisiekite su mūsų ekspertais, kurie suteiks jums visą reikiamą ir išsamią informaciją, bei paruoš jūsų lūkesčius ir esamą situaciją atspindintį pasiūlymą.

VABZDŽIŲ KONTROLĖ

Nemokama konsultacija

Mūsų specialistai pasiruošę jums padėti. Susisiekite su mūsų ekspertais, kurie suteiks jums visą reikiamą ir išsamią informaciją. 

Scroll to Top